Home O nas

SKPTG – Studencki Klub Przodowników Turystyki Górskiej!

STUDENCKI – bo zrzeszamy byłych, obecnych i przyszłych studentów i jesteśmy związani ze środowiskiem akademickim

KLUB – bo działamy jako Koło nr 23 PTTK przy Oddziale Międzyuczelnianym w Warszawie

PRZODOWNIKÓW – bo wśród swojej kadry posiadamy Przodowników Turystyki Górskiej, ale nie tylko – również innych instruktorów i przodowników oraz pozostałą kadrę i członków PTTK

TURYSTYKI – bo tym się głównie zajmujemy – szeroko rozumianymi turystyką i krajoznawstwem

GÓRSKIEJ – bo to nas wszystkich łączy – góry!

Jesteśmy stowarzyszeni w Oddziale Międzyuczelnianym PTTK w Warszawie, który od 2005 roku ma status Organizacji Pożytku Publicznego. Nasza kadra prowadząca wyjazdy to zatem WOLONTARIUSZE OPP! Możesz wesprzeć naszą działalność przekazując dla Klubu 1% podatku dochodowego. Szczegółową instrukcję jak to zrobić znajdziesz tutaj.

Jako Klub jesteśmy częścią Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego – najstarszego i jednego z największych w Polsce stowarzyszeń skupiających turystów i krajoznawców. Swoją działalnością staramy się popularyzować turystykę górską w każdej postaci – i tej lżejszej, weekendowej, i tej cięższej, namiotowej czy wysokogórskiej. Dużą wagę przykładamy jednocześnie do poznawania historyczno-kulturalnych walorów regionów, które zwiedzamy, realizując w ten sposób także krajoznawczą misję PTTK.